Globi

Vrasja makabre e gazetarit arab, dënohen me vdekje 5 persona

Shkruar nga Liberale
Vrasja makabre e gazetarit arab, dënohen me vdekje 5 persona

Pesë persona janë dënuar me vdekje nga Arabia Saudite pasi dyshohet se janë autorët e vrasjes makabre të gazetarit, Jamal Khashoggi.

Khashoggi ishte një ndër kritikët e fortë të qeverisë së Arabisë Saudite dhe u vra brenda Konsullatës së Mbretërisë Arabe, në qytetin turk të Stambollit.

Ngjarja ndodhi një vit më parë, ndërkohë Prokurori publik në Arabinë Saudite tha se 11 persona janë akuzuar në procesin gjyqësor që po zhvillohet për vrasjen e gazetarit. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH