Showbiz

Vrasja e Liridonës në Kosovë/ Reagon reperi i njohur: Nuk dua të tingëlloj si filozof por….

Shkruar nga Liberale
Vrasja e Liridonës në Kosovë/ Reagon reperi i njohur: Nuk dua

Ngjarja e fundit e vrasjes së Liridonës, urdhëruar nga bashkëshorti i saj ka tronditur opininoin mbarë shqiptar.

Lidhur me këtë, reperi i njohur, Majk ka bërë një postim në profilin e tij në “Threads”, të cilin më pas e ka publikuar në “Insastory” ku ka shprehur indinjatën e tij.

Reperi ka treguar se shumë njerëz në këtë botë duken të lumtur në Instagram, por në realitet vënë paratë përpara moralit dhe karakterit, duke u shndërruar në kafshë dhë që në realitet kafsha është njeriu.

“Nuk dua të tingëlloj filozof! Veç po flas cfarë po ndjej e prej syve çfarë po shoh. Shumë njerëz në këtë botë, por mungon njerëzimi në të (në botë) Të lumtur në Instagram ! Në realitet a thua a janë? Më thoni? Paraja është përmbi moralin e karakterin. E kur vjen puna te interesi, shndërrohem edhe në kafshë gjithçka para vetes shkelim. Në realitet kafsha më e madhe qenka njeriu. A kemi devijuar krejt? A kemi harruar të duam duke urryer”, shkruan Majk.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH