Aktualitet

Vrasja barbare e prostitutës shqiptare, arrestohet bashkëjetuesi

Shkruar nga Liberale

Një 43-vjeçar shqiptar u arrestua të hënën nën dyshimin për goditje me thikë të partneres së tij shqiptare 47-vjeçare në jug të Milanos të dielën. Gruaja, Luljeta Heshta, u vra në rrugë në Pedriano di San Giuliano Milanese.

Fqinjët thanë se burri bashkëjetonte me të.  Identifikimi i tij u bë i mundur falë detajeve të rëndësishme të dhëna nga disa dëshmitarë.

Kryeprokurori i Lodi Domenico Chiaro tha se ai e goditi me thikë gruan pesë herë pasi e kishte qëlluar vazhdimisht. Burri pretendoi se ishte i pafajshëm, por pranoi se kishte probleme me gruan për çështje xhelozie.

Burri u kap në kamerat e sigurisë duke u lëkundur dhe policia mendon se ai mund të ketë qenë i dehur në kohën e vrasjes.

Mediat italiane shkruajnë se Luljeta Heshta lindi në Peqin, por prej 10 vitesh kishte jetuar në Milano me vajzën e saj.

Ajo ishte një nga gratë në anë të rrugës, shpesh shënjestër e agresionit dhe dhunës. Luljeta Heshta ishte e njohur për policinë për ndonjë precedent të vogël në lidhje me punën e saj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH