Globi

Ulen rastet me koronavirus në Kosovë, një i vdekur nga COVID-19 dhe 41 infektime

Shkruar nga Liberale
Ulen rastet me koronavirus në Kosovë, një i vdekur nga COVID-19

Ulen shifrat e infektimeve nga koronavirusi në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 2.777 testime, 41 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 1 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 198 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 160.279.

Në total numri i rasteve aktive është 1.737. Ministria e Shëndetësisë po ashtu bën të ditur se në 24 orët e fundit janë dhënë 8.637 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.397.224 doza të vaksinës. Deri më sot 579.622 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH