Globi

Tragjedi/ Rrëzohet avioni rus, përplaset me ndërtesën shumëkatëshe

Shkruar nga Liberale
Tragjedi/ Rrëzohet avioni rus, përplaset me ndërtesën

Një avion luftarak rus është rrëzuar në rajonin jugor të Krasnodarit.

Sipas tyre avioni luftarak u përplas në një ndërtese banimi në qytetin Yeysk.

Ministria njofton gjithashtu se avioni ishte nisur për një fluturim stërvitor dhe se u rrëzua për shkak të shpërthimit të një prej motorëve të avionit.

Ndërkohë në vendngjarje kanë mbërritur autoambulancat dhe zjarrfikësit, ndërsa rreth godinës po qarkullojnë edhe helikopterë.

Dëshmitarët okularë bëjnë me dije se një ndërtesë nëntëkatëshe ka marrë , ndoshta nga karburanti i avionit.

Autoritetet lokale thonë se katër kate janë djegur. Aktualisht nuk ka informacione për të vdekur apo të lënduar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH