Aktualitet

Të gjithë së bashku kundër luftës, artistët rusë dhe ukrainas gjejnë urat e bashkëpunimit në Paris

Shkruar nga Liberale
Të gjithë së bashku kundër luftës, artistët

Ndërsa lufta në Ukrainë vazhdon, një OJQ pariziane po përdor artin si forcë për bashkim. "Agjencia e Artistëve në Mërgim" aktualisht është e përmbytur me kërkesa si nga Ukraina ashtu edhe nga Rusia.

Agjencia po ndërton ura dhe bashkëpunime midis artistëve nga të dy vendet, të gjithë të bashkuar në kundërshtimin e tyre ndaj luftës së Vladimir Putinit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH