Sport

Surpriza e madhe në portë! Sylvinho shpall formacionin ndaj Polonisë

Shkruar nga Liberale

Shqipëria dhe Polonia do të përballen sot në 20:45 në "Air Albania" për grupin E kualifikues të Euro 2024.

Në prag të ndeshjes së pestë kualifikuese, trajnerët Sylvinho dhe Fernando Santos kanë bërë me dije edhe titullarët në të dyja kampet. Protej deri diku Uzuni në sulm në vend të Seferit. Por surprizë ishte lënia e Berishës në stol, për të rikthyer Strakoshën në portë.

Formacioni zyrtar:

Shqipëria (4-3-3): Strakosha; Hysaj, Ismajli, Gjimshiti, Mitaj; Asllani, Ramadani, Bajrami; Asani, Uzuni, Cikalleshi Trajner: Sylvinho

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH