Aktualitet

S’kanë marrë ende pagat, naftëtarët e Ballshit sërish në protestë

Shkruar nga Liberale
S’kanë marrë ende pagat, naftëtarët e Ballshit

Naftëtarët e Ballshit kanë dalë sërish në protestë.

Ata janë mbledhur në ambientet e jashtme të rafinerisë, ku kanë kërkuar zgjidhjen e problematikës së tyre në lidhje me pagat e prapambetura.

Madje, nuk kanë munguar as konfrotimet mes protestuesve dhe rojeve të uzinës.

Në lidhje me këtë problematikë, ka folur edhe kreu i sindikatës së naftëtarëve Sokol Dautaj, i cili ka thënë se ka informacione, se mbrëmjen e të dielës kanë mbërritur në uzinë mjete për të bërë demontimin e rafinerisë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH