Sociale

Prilli hyn me temperatura të larta, ja si parashikohet të jetë moti

Shkruar nga Liberale
Prilli hyn me temperatura të larta, ja si parashikohet të jetë

Anticikloni subtropikal po avancon më tej drejt Europës juglindore duke parashikuar temperatura të larta në fillim të muajit Prill në territorin e Shqipërisë .

Ditën e parë të muajit (e hënë), Nnë vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Era do të fryjë me drejtim juglindje (SE) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 -5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore      8/26°C

– Zonat e ulëta       10/30°C

– Zonat bregdetare 12/29°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH