Shqipëri

MOTI DITËS/ “Ngrin” vendi, termometri shkon në -5 gradë celsius

Shkruar nga Liberale
MOTI DITËS/ “Ngrin” vendi, termometri shkon në -5

Këtë të dielë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme por të ftohta.

Pas mesdite pritet të ketë kalim të vranësirave nëpër të gjithë territorin, ku më të dukshme do të jenë në zonat malore Veri-Verilindore dhe ekstremin Juglindor por nuk priten reshje.

Parashikohet që orët e vona të mbrëmjes të sjellin shtim të vranësirave dhe lagështirës në ajër ku i ftohti do të ndjehet edhe më shumë.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulëta në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga -5°C deri në 14°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë duke arritur shpejtësinë mbi 40 km/h nga drejtimi juglindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Vlen për tu theksuar prezenca e ngricave përgjatë akseve rrugore kryesisht në relievet malore, po ashtu mjegulla e mjegullina në zonat luginore.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH