Kronikë

U bë "tapë" për festën e 8 Marsit/ Një grua përplaset me një automjet, lëndohen nënë e bijë

Shkruar nga Liberale

U bë "tapë" për festën e 8 Marsit/ Një grua

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në afërsi të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan ku një makinë që drejtohej nga një 28-vjeçare është përplasur me një automjet tjetër që drejtohej po nga një femër, e cila kishte pasagjere të bijën.

Nga përplasja janë shkatërruar pjesërisht të dy automjetet dhe për këtē shkak është bllokuar edhe qarkullimi për 30 minuta, ndërsa kanë mbetur të dëmtuara lehtë nënë e bijë.

Policia pas dokumentimit të provave të ngjarjes ka konstatuar se 28-vjeçarja që drejtonte automjetin që shkaktoi aksidentit ishte në gjendje të dehur dhe u shoqërua në komisariat.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH