Kronikë

"Makina e hodhi vajzën.."/ Fati i zi i 21-vjeçares shqiptare nga aksidenti tragjik, flet një dëshmitar: Në pak sekonda do të kishte shpëtuar

Shkruar nga Liberale

"Makina e hodhi vajzën.."/ Fati i zi i 21-vjeçares

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë në Greqi ku një 21-vjeçare shqiptare Elisa Doka, ndërroi jetë pasi u përplas nga një makinë.

Aksidenti tragjik ndodhi në Patrida Veria, teksa e reja po priste urbanin, kur një automjet ka kaluar në korsinë e kundërt duke përfunduar në stacionin e autobusit.

Automjeti, që drejtohet nga një 64-vjeçar, ka aksidentuar Dokën dhe një tjetër këmbësore që priste në stacion autobusin, duke i tërhequr zvarrë. Nga përplasja 68-vjeçarja ka përfunduar në oborrin e një banese aty pranë dhe ka humbur jetën, ndërsa 21-vjeçarja u transportua në spitalin, por nuk i mbijetoi plagëve të marra.

“Urbani ishte vetëm 50 metra larg dhe në pak sekonda dy viktimat do të ishin në autobus. Makina e hodhi vajzën më shumë se dhjetë metra larg”, tha një dëshmitar për mediat greke.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH