Kronikë

E RËNDË në Kavajë/ Gjendet pa shenja jete 66-vjeçari në banesën e tij, dyshimet e para

Shkruar nga Liberale

E RËNDË në Kavajë/ Gjendet pa shenja jete 66-vjeçari


Kavajë/Informacion paraprak

Rreth orës 22:00, Policia e Kavajës është njoftuar se shtetasi rus V. U., rreth 66 vjeç, i cili jetonte në katin e tretë të një pallati në Golem të Kavajës, nuk përgjigjej prej disa ditësh në telefon.

Menjëherë shërbimet e Policisë kanë shkuar në adresën e dhënë dhe kanë konstatuar se dera e jashtme e banesës ishte e mbyllur. Shërbimet e Policisë kanë hapur me forcë derën e banesës, ku kanë gjetur pa shenja jete shtetasin V. U.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor i cili nën drejtimin e Prokurorit po kryen veprimet për sqarimin e rrethanave dhe dokumentin ligjor të shkakut të humbjes së jetës të 66-vjeçarit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH