Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR/ Çfarë ndodh këtë të hënë me euron dhe dollarin, cila monedhë kryeson?

Shkruar nga Liberale
KËMBIMI VALUTOR/ Çfarë ndodh këtë të

Dollari amerikan është blerë këtë të hënë më 13 maj me 92.7 lekë dhe është shitur me 93.7 lekë sipas kursit të këmbimit, duke shënuar kështu një rënie të vogël.

Monedha evropiane euro, blihet sot me 100.1 lekë dhe shitet me 100.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 116.1 lekë dhe shitet me 117.1 lekë.

Franga Zvicerane ka pësuar një rënie të vogël në tregun valutor, ajo blihet këtë të hënë me 102.2 lekë dhe shitet me 103.2 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH