Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR 14 Qershor/ Çfarë po ndodh me Euro-n sot, me sa blihen e shiten monedhat e tjera?

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR 14 Qershor/ Çfarë po ndodh me Euro-n sot, me sa

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.9 lekë dhe do shitet me 93.8 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.8 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 103.4 lekë dhe do shitet me 104.5 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 118.3 lekë dhe do shitet me 119.2 lekë.

KËMBIMI VALUTOR 14 Qershor/ Çfarë po ndodh me Euro-n sot, me sa

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH