Aktualitet

Zbërthimi i Encro Chat dhe Sky Ecc, Kreu i SPAK Altin Dumani: Në çdo hetim dalin policë të përfshirë!

Shkruar nga Liberale

Zbërthimi i Encro Chat dhe Sky Ecc, Kreu i SPAK Altin Dumani: Në

Kreu i SPAK Altin Dumani iu përgjigj disa pyetjeve me interes të gazetarëve, që kanë të bëjnë me çështje konkrete ndaj të cilave organi i akuzës ka hetime apo akuza të paraqitura në gjykatë.

Në fjalën e tij Dumani nuk dha shifra zyrtarësh kryesisht policor të dalë nga transkriptet e Encro Chat dhe Sky Ecc, por u shpreh se pothuajse në çdo material, ka emra të tyre të përfshirë,

 “Mbajtja e këtyre aplikacioneve nuk përbën vepër penale, jo çdo bisedë që kryhej aty përben shkelje, por nëse ka komunikime që i kompromentojnë atëherë është çështje tjetër që verifikohen e merren masa. Por në çdo hetim na dalin një ose më shumë polic, gjithashtu nuk kanë munguar edhe në radhët e prokurorëve, ju marr shembull rast që tashmë është publik Xhevahir Lita”, u shpreh Dumani. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH