Aktualitet

Fluks në doganën e Qafë Thanës, qytetarët në radhë të gjata dhe pritje

Shkruar nga Liberale

Fluks në doganën e Qafë Thanës, qytetarët në

Ditën e sotme ka pasur një fluks të shtuar në doganën e Qafë Thanës, ku janë regjistruar radhë dhe pritje deri në 40 minuta.

Raportohet se fluksi është më i madh në hyrje të Shqipërisë dhe në doganë po punohet me 6 sportele, përkatësisht 3 në hyrje dhe 3 në dalje.

Kryesisht janë qytetarë nga juglindja e vendit dhe jo vetëm që shkojnë bëjnë pazar në Strugë dhe në Ohër. Më shumë fluks është regjistruar gjatë drekës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH