Aktualitet

Çfarë po ndodh? Forcat Speciale “blindojnë” Fushë-Krujën

Shkruar nga Liberale

Çfarë po ndodh? Forcat Speciale “blindojnë”

Forcat operacionale nga Drejtoria e Policisë Tiranë kanë bllokuar rrugët kryesore dhe kanë zhvilluar kontrolle në zonën e Fushë-Krujës: Në operacion kanë marrë pjesë edhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, FNSH dhe policia.

Paraprakisht mësohet se operacioni është zhvilluar në Nikël dhe në zonat përreth. Mësohwt se efektivë të shumtë zbarkuan në zonën e Niklës e cila njihet si streha e  të shumëkërkuarit Durim Bami dhe personave të tjerë të botës së krimit.

Ky operacion vjen pas një aksioni të fortë të SPAKUT të disa ditëve më parë ku u goditën disa nga grupet me të fuqishme kriminale në vend.

43 urdhër-arreste lëshoi prokuroria e posaçme për personazhet më me ndikim në krimin vendas dhe ende vijojnë kërkimet për ndalimin e shumë prej tyre.

Kontrollet nga RENEA dhe FNSH u shtrinë në disa qytete dhe zona si, Tiranë, Vlorë, Lezhë, Fushë-Krujë, Nikël, Kurbin etj .

Mes personave të futur në listën e zezë janë Durim Bami dhe vëllai i tij Valteri, personazhe të  njohur në zonën e Niklës.

Në fokus janë të gjithë personat e shpallur në kërkim dhe ata që posedojnë lëndë narkotike.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH