Aktualitet

Bujar Spahiu rizgjidhet në krye të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë

Shkruar nga Liberale

Bujar Spahiu rizgjidhet në krye të Komunitetit Mysliman të

Bujar Spahiu është zgjedhur sërish në krye të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, me 82 vota pro, nga 92 vota në total.

Spahiu kandidoi sërish pas përfundimit të mandatit 5-vjeçar, përballë Eduard Shefki, Administrator i myftinisë së Durrësit si dhe Emirjon Vathaj, Myfti i Beratit.

Kujtojmë që paralalelisht me zgjedhjet u zhvillua një tubim, ku një pjese e besimtarëve myslimanë në këtë mënyrë i kontenstuan zgjedhjet. Ata akuzuan Komunitetin Mysliman, që është i kapur nga Shoqata Gyleniste.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH