Aktualitet

Shkak një vajzë, adoleshenti shqiptar bën për spital të riun pakistanez, arrestohet  

Shkruar nga Liberale
Shkak një vajzë, adoleshenti shqiptar bën për spital të

Një 17-vjeçar goditi me grushte një 28-vjeçar nga Pakistani duke i shkaktuar aq shumë dëmtime saqë është lënë në regjim shtrati për të paktën 30 ditë: ka pësuar një frakturë të nofullës. I mituri me origjinë shqiptare është referuar pranë organit gjyqësor për të mitur për plagosje të rëndë personale të 28-vjeçarit pakistanez.

Sulmi ndodhi vonë të hënën në mbrëmje në qendër të Pontassieve, Firence. Sipas një rikonstruksioni fillestar, i mituri do të kishte njohur tek 28-vjeçari atë që disa ditë më parë kishte acaruar një vajzë në grupin e tij me vlerësim: duke e gjetur përballë, do të kishte goditur me grusht. atij.

Menjëherë pas marrjes së alarmit disa bashkatdhetarë të të sulmuarit njoftuan policinë. Dhe në bazë të përshkrimit të pjesshëm të dëshmitarëve, policia ra në gjurmët e 17-vjeçarit jo shumë larg në zonën e Pontassieve, i cili u arrestua dhe në prani të prindërve, ai do t'i pranonte të gjitha.

Hetimet janë ende në vijim për zbardhjen e dinamikës së plotë të fakteve dhe përfshirjes së mundshme të personave të tjerë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH