Aktualitet

Rama uron Fitër Bajramin me Xhaminë e Et’hem Bej

               Publikuar në : 21:40 - 23/05/20 liberale

Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit me një foto nga xhamia e Et’hem Bej në Tiranë.

Në foto shkruhet se ”Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju”.

Nesër besimtarët nuk do kryejnë faljen në sheshe sic ka ndodhur vitet e tjera, por në xhami nën protokollet shëndetësore të sigurisë.

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back