Kronikë

Nuk shfaqi asnjë pendesë para hetuesve, kush është  58-vjeçari që vrau kunatën me sëpatë në Elbasan

Shkruar nga Liberale
Nuk shfaqi asnjë pendesë para hetuesve, kush është

58-vjeçari Tafik Tashi (në foto)  vrau me sëpatë motrën e gruas së tij, Alma Qevani, në një ngjarje shokuese që ndodhi ditën e djeshme në  fshatin Kusarth të Elbasanit.

Autori është arrestuar dhe ndodhet në paraburgim.

Në dëshminë para hetuesve ai ka deklaruar se motra e bashkëshortes e ofendonte dhe kohët e fundit i ka thënë “je impotent” dhe sherri agravoi sepse ajo “nuk kishte përgatitur drekën”.

Burime bëjnë me dije se para grupit hetimor ai ka deklaruar po ashtu se e vrau kunatën e tij Alma Qevanin, pasi ajo kishte ditë që nuk e lejonte bashkëshorten e autorit që të shkonte në shtëpinë ku jetonte me bashkëshortin.

Policia bëri me dije se autori, 58-vjeçari Tefik Tashi është pikasur nga efektivët teksa vraponte me sëpatë dhe duart e gjakosura, në afërsi të fshatit Shirgjan.

Ky i fundit e kishte lënë fillimisht të plagosur kunatën, e cila pasi është transportuar në spital, nuk ka mundur t’u bëjë ballë plagëve të marra.

Pasi është shoqëruar në komisariat, autori nuk ka shfaqur asnjë pendesë për krimin që kreu.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH