Aktualitet

MSH: 4 të shëruar dhe 3 raste të reja në 24 orët e fundit me Covid

Shkruar nga Liberale
MSH: 4 të shëruar dhe 3 raste të reja në 24 orët e

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit nuk ka humbur jetën asnjë pacient nga koronavirusi.

Sipas MSH, në këto 24 orë kanë rezultuar pozitivë me virusin e rëndë 3 persona, nga 3513 testime të kryera.

Ndërkohë, janë shëruar 4 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,018 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i MSH:

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

Në 24 orët e fundit janë kryer 3513 testime, nga të cilat kanë rezultuar positivë me Covid19 tre qytetarë: 2 raste në Vlorë, 1 në Tiranë.

Aktualisht janë 52 pacientë aktivë me COVID19.

Ndërsa në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 3 pacientë.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

Janë shëruar 4 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,018 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (2 Korrik 2021)

Raste të reja ditore 3

Të shëruar në 24 orë 4

Të shtruar në spitale 3

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 3513

Testime totale 812,299

Raste pozitive 132,526

Raste të shëruara 130,018

Raste Aktive 52

Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 21

Shkodër 12

Elbasan 6

Durrës 5

Vlorë 3

Lezhë 2

Berat 2

Fier 1

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH