Aktualitet

Moti sot, diell dhe ulje temperaturash

Shkruar nga Liberale
Moti sot, diell dhe ulje temperaturash

Shqipëria do të mbizotërohet sot nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Mundësitë pë reshje janë të pakta, duke pasur një mot të thatë.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë:

- në zonat malore nga -5ºC deri në 07ºC

- në zonat e ulëta nga 01ºC në 12ºC

- në zonat bregdetare nga 06°C në 14ºC.

Era do të fryej në drejtim Verior-Verilindor me forcë valëzimi 3 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH