Aktualitet

Moti ekstrem dhe stuhitë godasin Kroacinë, dy persona ndërrojnë jetë në Zagreb

Shkruar nga Liberale
Moti ekstrem dhe stuhitë godasin Kroacinë, dy persona

Dy burra kanë vdekur në Zagreb si pasojë e stuhisë që e ka goditur kryeqytetin e Kroacisë në pasditen së mërkurës.

Lupka Hitrova nga Instituti i Trajnimit për Mjekësi Emergjente, ka thënë se dy burrat kanë vdekur si pasojë e rrëzimit të pemëve.

“Ata kanë pasur lëndime të shumta në kokë”, ka thënë Hitrova.

Tetë persona janë plagosur, por në mesin e tyre nuk ka fëmijë.

Sipas autoriteteve, shërbimet e emergjencës i kanë pranuar 700 thirrje dhe vetëm zjarrfikësit kanë intervenuar në 50 raste.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH