Aktualitet

Mësoni si do të jetë moti ditën e premte

Shkruar nga Liberale
Mësoni si do të jetë moti ditën e premte

Vendi ynë do të vijojë edhe për ditën e nesërme të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë depërtimit të masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje me shpejtësi mesatare 1-5m/s, ndërsa në bregdet dhe lugina me shpejtësi deri në 7-10m/s.

Temperaturat parashikohen :                                                                                                                                                             

në zona malore 4 deri 22°C                                                                                                                                            

në zona e ulëta 4 deri 27°C                                                                                                                                                                 

në zona bregdetare 11 deri 26°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH