Globi

Media serbe parashikon: Aleksandër Vuçiç do bëhet kryeministër

Shkruar nga Liberale

Media serbe “Alo” ka parashikuar se në fund të muajit prill, konkretisht me 26 prill, Serbia pritet të mbajë njëkohësisht dy palë zgjedhje; parlamentare dhe ato presidenciale.

Sipas kësaj media, pritet që presidenti Aleksandër Vuçiç po ashtu lider i partisë SNS të bëhet kryeministër i ri i Serbisë.

“Zgjedhjet me shumë gjasë do të mbahen më 26 prill të vitit të ardhshëm kurse Vuçiç seriozisht mendon që kësaj radhe të mos kandidojë më për president të Serbisë, por në SNS të inkuadrohet Guvernatorja e Bankës Popullore të Serbisë, Jorgovanka Tabakoviq, e cila do të propozohej për presidente”, thuhet në shkrimin e “Alo”. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH