Mal i Zi

Mali i Zi, Kuvendi miraton qeverinë e re

Shkruar nga Liberale
Mali i Zi, Kuvendi miraton qeverinë e re

Qeveria e re e Malit të Zi u votua në Parlament mëngjesin e sotëm, me 46 vota pro, 19 kundër dhe 1 abstenim.

Qeveria e re e Malit të Zi dhe do të drejtohet nga Kryeministri Milojko Spajiç.

Shqiptari Nik Gjeloshaj do të jetë zv/Kryeministër për Politikat Ekonomike, si dhe ministër i Zhvillimit Ekonomik.

Fatmir Deka është emëruar ministër për të Drejtat e Njeriut dhe Minoriteteve, kurse Marash Dukaj ministër për Administratën Publike.

Postet e tjera ministrore mbahen nga partitë e tjera të koalicionit që përbëjnë këtë qeveri me bazë të gjerë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH