Magazinë

WhatsApp vjen me një sërë funksionesh dhe veçorish të reja

Shkruar nga Liberale

WhatsApp vjen me një sërë funksionesh dhe veçorish të

WhatsApp ka testuar veçori shtesë të formatimit të tekstit për shumë kohë.

Raporti i fundit që përfshin një sërë funksionesh të reja, ka vendosur përfundimisht se t’u jap dritën e gjelbërt këtyre veçorive.

Bëhet e ditur se, katër opsione të reja të formatimit të tekstit po shpërndahen për përdoruesit e WhatsApp në Android, iOS, Web dhe Mac, transmeton Telegrafi.

Duke filluar nga sot, përdoruesit e WhatsApp mund të përdorin opsione si kodi inline, i cili i lejon ata të nënvizojnë informacione specifike në një tekst. Të tjerat veçori pëfshijnë block quotes, dhe listat me pika dhe me numra.

Përveç këtyre opsioneve të reja, WhatsApp po ofron edhe katër veçori tjera të formatimit të tekstit: Bold, Italic, Strikethrough, dhe Monospace.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH