Sport

Granada tregon gjendjen e Uzunit, u largua nga kombëtarja pas dëmtimit

Shkruar nga Liberale

Granada tregon gjendjen e Uzunit, u largua nga kombëtarja pas dëmtimit

Myrto Uzuni u grumbullua me Shqipërinë për dy ndeshjet miqësore, por u detyrua të largohej, për shkak të një dëmtimi dhe nuk luajti asnjë minutë.

Beratasi u rikthye në Spanjë për t’iu nënshtruar vizitave mjekësore, te skuadra e Granada-s.


Pas konsultave është mësuar edhe gjendja e Uzunit. Sulmuesi vuan nga një dëmtim kronik në këmbën e majtë dhe do të vazhdojë rikuperimin.

Nuk dihet ende se sa do të jetë periudha e rikuperimit dhe kur mund ta shikojmë lojtarin sërish në fushë, por është e sigurtë që disa ditë do të duhet të pushojë.

Kujtojmë se këtë sezon 28-vjeçari ka shënuar 9 gola me Granada-n.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH