Aktualitet

KURSI I KËMBIMIT SOT/ Me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja në tregun valutor

Shkruar nga Liberale

Sot, më 9 Dhjetor 2023, sipas të dhënave të fundit të këmbimit valutor euro, monedha europiane, blihet po aq sa një ditë më parë, por shitet më lirë.

Euro blihet sot me 101.6 lekë dhe shitet me 103 lekë.

Dollari amerikan blihet me 94.2 lekë dhe shitet me 95.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 118.2 lekë dhe shitet me 119.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 107.4 lekë, ndërsa në shitje me 109 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.2 lekë, ndërsa në shitje me 70.8 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH