Aktualitet

"Kaq frikë keni nga opozita", Berisha futet "live" në Facebook: Pse po i mbani gardistët? Rama është fshehur...

Shkruar nga Liberale
"Kaq frikë keni nga opozita", Berisha futet "live"

Kaosi dhe tensionet përsëriten sërish në seancën e sotme. Ashtu si zakonisht ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur që të flasë për qytetarët përmes rrjetit social ‘Facebook’.

Në fjalën e tij Berisha sulmoi kryeministrin Edi Rama, duke se është fshehur, ndërsa për kryetaren e kuvendit, Lindita Nikolla për të cilën tha se "ka rekordin më të zi të keq shfrytëzimit nga Rama dhe funksionimit të saj si një njeri pa dinjitet."

“E ka kapur frika, erdhi me një karvan të gjatë makinash. Po ashtu do ikë. Ne po mbrojmë të drejtat tona kushtetuese, të popullit opozitar. Këta po mbrojnë një grup hajdutësh, janë fatkëqinj.

Ajo Linda, ka rekordin më të zi të keq shfrytëzimit nga Rama dhe funksionimit të saj si një njeri pa dinjitet. Si një njeri që nuk njeh dhe shkelmon rregulloren. Këtu pas meje janë deputetë socialistë. Pse i mbani këto gardistë ju? Keni kaq frikë prej opozitës?"-tha Berisha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH