Aktualitet

Ja si do të jetë moti sot në vendin tonë

Shkruar nga Liberale
Ja si do të jetë moti sot në vendin tonë

Vendi ynë do të jetë ditën e sotme kryesisht me mot të kthjellët deri në orët e mesditës.

Situatat do të ndryshojë në orët e pasdites, ku do të ketë vranësira, kryesisht në zonat Jugore dhe Veriperëndimore, ku nuk do të mungojnë as reshjet e shiut.

Temperaturat do të mbeten konstante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 5/14°C

Zonat e ulëta 10/19°C

Zonat bregdetare 12/20°C

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH