Aktualitet

IGJEUM regjistron 9 lëkundje tërmeti, epiqendra jo vetëm në Durrës

Shkruar nga Liberale
IGJEUM regjistron 9 lëkundje tërmeti, epiqendra jo vetëm në

Nëntë lëkundje tërmeti janë regjistruar sot në vendin tonë. Ndërkohë që epiqendra është zhvendosur nga Durrësi, drejt Korçës dhe Pogradecit.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit raporton sot se lëkundja e fundit është ajo e orës 10:30 me epiqendër në Nikolicë të Korçës dhe me një magnitude 2.3.

Sipas IGJEUM lëkundja më e lartë ka qenë ajo me epiqendër në Luginën e Patokut me magnitudë 3.1. /Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" ids="1117550,1117551"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH