Politikë

"I them mirupafshim politikës nëse del një fakt për shpalljen time non ngrata"

Shkruar nga Liberale
"I them mirupafshim politikës nëse del një fakt për

Në takimin me intelektualët, ish-kryeministri Sali Berisha ka folur edhe për shpalljen non ngrata nga SHBA dhe Mbretëria e Bashkuar, duke i sfiduar që nëse del një fakt i vetëm për të cilat akuzohet, ai do t’i thotë lamtumirë politikës.

“Me 20 maj të 2021, unë në një sallë në këtë hotel kam dalë, s’kisha menduar kurrë se do të sfidoja ndonjëherë sekretarin e SHBA, kurrë, por meqenëse ai kishte firmosur një akt në të cilën unë kisha bindjen absolute se nuk qëndronte asnjë fakt, dola dhe i thashë paraqit çdo fakt, përndryshe do të shkoj në gjykatë.

Do shkoj në gjykatë se nuk ke, nuk mund të gjesh dhe s’do të gjesh kurrë asnjë fakt për mua dhe as për fëmijët e mi. Unë kam qenë i këtij kodi dhe sot pas 15 muajsh më gjithë check up-in universal, se kam edhe unë miqtë e mi, kanë gjetur zero. Megjithatë unë vazhdoj të them, një fakt të vetëm po sollët unë i them mirupafshim politikës dhe çdo vendim tjetër. Por, të pranoj një të pavërtetë për të vërtetë, kurrë. E ka thënë Galileo dhe s’mund ta bëjë njeriu i qytetëruar kurrë”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH