Aktualitet

Grupi demokrat shkarkon Rudina Hajdarin, ja kush e zëvendëson

Shkruar nga Liberale
Grupi demokrat shkarkon Rudina Hajdarin, ja kush e zëvendëson

Grupi Parlamentar i Demokratëve në Parlament ka votuar sot shkarkimin e Rudina Hajdarit nga posti i kryetares së këtij grupimi.

Mësohet se më anë të një shkresë deputetët e larguar nga Partia Demokratike dhe që formojnë opozitën e re në Parlament, kanë zëvendësuar Rudina Hajdarin me nënkryetarin aktual të Kuvendit, Myslim Murrizin. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH