Aktualitet

Grekët, shqiptarët dhe afganët përleshen në burg, 9 të plagosur

Shkruar nga Liberale
Grekët, shqiptarët dhe afganët përleshen në burg, 9

Nëntë të burgosur janë plagosur në burgun e Avlonës në Greqi.

Mediat në shtetin helen raportojnë se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një përleshje të ashpër ku janë përfshirë të dënuarit grekë, shqiptarë dhe afganë.

Si pasojë, 3 prej të plagosurve janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Incidenti ndodhi në katin e parë të burgut, ku pati edhe dëme.

Ngjarja përfundoi kur të burgosurit u kthyen në qelitë e tyre.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH