Aktualitet

Grabitja e postës në Krujë, Gjykata jep vendimin për të arrestuarit

Shkruar nga Liberale
Grabitja e postës në Krujë, Gjykata jep vendimin për të

Gjykata e Krujës ka lënë në burg 5 personat e arrestuar për grabitjen e postës 5 ditë më parë.

Mësohet se gjyqtarja Enkeleda Hoxha ka caktuar masën e sigurisë "arrest me burg" për Mark Cakën, Gazmir Sakën, Hysen Kicën, Bujar Tafën dhe Andi Rexhepin e ndërsa është ende në kërkim specialisti i sallës S. T., 28 vjeç pasi fshehën ngjarjen.

Bëhët fjalë për ngjarjen e 5 ditëve më parë, ku autorët, që funksiononin si grup të strukturuar kriminal arritën të grabisin 13 mln lekë dhe 1500 euro. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH