Aktualitet

Gjendet i pajetë një emigrant i paligjshëm në Devoll

Shkruar nga Liberale
Gjendet i pajetë një emigrant i paligjshëm në Devoll

Një emigrant i paligjshëm është gjetur i pajetë mēngjesin e sotëm në Devoll, afër kufirit me Greqinë.

Bëhet me dije se emigranti i cili i përket kombësisë siriane, është gjetur gjatë patrullimeve të policisë dhe Frontex, në fshatin Trestenik të Devollit, afër me kufirin grek.

Paraprakisht mësohet se viktima nuk ka shenja dhune në trup dhe dyshohet se ka ndërruar jetë për shkak tē  temperaturave të ulëta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH