Aktualitet

Gjatë natës janë regjistruar 9 lëkundje tërmeti, IGJEUM: Ja epiqendra

Shkruar nga Liberale

Toka ka vijuar dridhjet që prej ditës së martë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar 9 lëkundje tërmeti deri në orën 07:07 të 30 nentorit.

Magnituda e lëkundjeve ka ardhur në ulje, por për fat të keq pasojat qenë të pariparueshme, pasi humbën jetën 50 persona. Lëkundjet e fundit kanë qenë me epiqendër në Gjirin e Lalzit. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH