Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Kuvendi rrëzon Metën

               Publikuar në : 09:17 - 28/10/20 liberale

Maxhoranca rikonfirmoi dje  vendosmërinë e saj për të miratuar ndryshimet në Kodin Zgjedhur të cilat reflektojnë ndërhyrjet e bëra më parë në Kushtetutë, lidhur me zbatimin e një sistemi me lista të hapura.

Javën e shkuar presidenti Ilir Meta i ktheu pas këto ndryshime, ndërsa  ju drejtua me një kërkesë për opinion dhe Komisionit të Venecias, duke i bërë thirrje parlamentit që të priste mendimin e Venecias.

Këto dhe shumë të tjera do t’i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back