Aktualitet

Foto/ Nga 'rruga' në Kryeministri, ndryshimi i Albin Kurtit në vite

Shkruar nga Liberale
Foto/ Nga 'rruga' në Kryeministri, ndryshimi i Albin Kurtit

Lëvizja Vetëvendosje fitoi të dielën zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, duke i dhënë kështu të drejtën liderit të saj, Albin Kurtit që të jetë kandidat për kryeministër.

Rruga e Albin Kurtit deri të dielën nuk ka qenë e lehtë. Për vite me radhë ai ka qenë udhëheqës dhe iniciues i protestave në rrugë, ku nuk kanë munguar përplasjet me policinë.

E gjitha vazhdoi deri në momentin që Kuri i hyri politikës dhe VV e zhvilloi betejën brenda Kuvendit.

Prej të dielës, Albin Kurti nxori në opozitë politikanët kundër të cilëve ka protestuar për vite me radhë.

Më poshtë do të gjeni disa foto të veçanta që tregojnë ndryshimin e tij./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1091042,1091032,1091033,1091034,1091035,1091037,1091039,1091041,1091043,1091044,1091045,1091051,1091046,1091047,1091048,1091050,1091049,1091040,1091038,1091036"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH