Aktualitet

"Zogu është i lirë", Elon Musk e blen tërësisht Twitter-in, fillojnë direkt shkarkimet nga puna

Shkruar nga Liberale
"Zogu është i lirë", Elon Musk e blen
Njeriu më i pasur në botë, Elon Musk ka përfunduar blerjen e Tëitter prej 44 miliardë dollarësh (38.1 miliardë paund). Lajmi bëhet me dije nga mediat amerikane, dhe sipas BBC, lajmi konfirmohet edhe nga një investitor në këtë firmë. Nga ana tjetër vetë Musk shkroi në Twitter në mënyrë metaforike se, "zogu është i lirë", duke iu referuar marrëveshjes, e cila tashmë si duket është mbyllur.   Mirëpo, kjo nuk është e vetmja e re, pasi mediat kanë mësuar se, një numër i lartë drejtuesish janë shkarkuar, duke përfshirë shefin, Parag Agrawal. Twitter nuk e ka konfirmuar ende blerjen, por një investitor i hershëm në kompani i tha BBC-së se marrëveshja ishte përfunduar. /Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH