Aktualitet

Edi Rama në samitin e BE, përqafon dhe puth papritur kryeministren e njohur

Shkruar nga Liberale
Edi Rama në samitin e BE, përqafon dhe puth papritur kryeministren e

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku është mbledhur Komuniteti Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Ballkanit Perëndimor dhe jo vetëm.

Edhe kësaj here, numri një i qeverisë ka tërhequr vëmendjen me veprimet e tij, gjë e cila është komentuar në media.

Një gazetare ka arritur që të filmojë momentin kur Rama përqafon në një mënyrë shumë miqësore homologen e tij italiane Giorgia Meloni.

Aneta Zachová e ka postuar videon në rrjetet sociale, krahas së cilës shkruan: A nuk duhet të punoj për ndonjë tabloid? Arrita të kap se si kryeministri shqiptar Edi Rama ngacmon kryeministren italiane Giorgia Meloni.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH