Aktualitet

DETAJE/ Dy persona me kapuça u afruan dhe hodhën lëndën plasëse, ja kujt i përket lokali që iu vu tritoli në Kamëz

Shkruar nga Liberale
DETAJE/ Dy persona me kapuça u afruan dhe hodhën lëndën

Detaje të reja janë zbardhur nga shpërthimi i lëndës plasëse në orët e para të mëngjesit të sotëm në Kamëz.

Burime për mediet bëjnë me dije se lënda shpërthyese ishte vendosur në ambientet e jashtëm të një lokali, i cili ishte marrë me qira nga Oltjon Muçaj.

Sipas hetimeve paraprake, kanë qenë dy persona të cilët janë afruar rreth orës 4 të mëngjesit pranë këtij lokali, duke hedhur një sasi lënde eksplozive. Si pasojë janë thyer disa xhama, si dhe është dëmtuar fasada e jashtme e biznesit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH