Aktualitet

Deputeti paralajmëron Bushatin: Duhet të ruash jetën tënde

               Publikuar në : 15:36 - 08/11/19 liberale

Deputeti Lefter Maliqi ka vazhduar me deklaratat e forta edhe dtën e somte.

Pasi dje ddeklaroi se shumë shpejt do të dalë emri i një kryebashkiaku që thith mall, Maliqi ka lëshuar një paralajmërim edhe për ish-ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati.

Maliqi ka thënë se Bushati duhet të ketë frikë për jetën pas kritikave të shumta kundër lidershipit socialist.

“Ditmir Bushati duhet të ruhet nga ky kryeministër, Rama është i lidhur me krimin, hedh gurin dhe fsheh dorën. Bushati të ruhet, të ketë frikë për jetën. Për politikën në PS është i djegur ai sa të jetë Rama, por të ketë frikë për jetën. Mos u duket ndonjë habi se mafia kjo është” tha Maliqi në Report tv./Gazeta Liberale

Tags: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back