Sport

Champions League, cila do ta fitojë finalen Inter apo Manchester City? Profecia e bujshme e dy muajve më parë nxjerr fituesin

Shkruar nga Liberale
Champions League, cila do ta fitojë finalen Inter apo Manchester City?

Fitorja e Interit në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt u formulua më shumë se dy muaj më parë nga një personazh i famshëm i Tik Tok. Një profeci e vërtetë. Pas shortit të çerekfinaleve që kishte hartuar tabelën drejt finales në Stamboll (10 qershor), ai ua kishte besuar vezëve rezultatin përfundimtar të Champions League.

Një lloj oktapodi si ai i famshmi Paul. Dhe deri më tani ai ka parashikuar gjithçka: Milani eliminon Napolin, por do të eliminohet në gjysmëfinale kundër Interit, Real Madridi që mund Chelsean duke u dorëzuar në gjysmëfinale në përballjen me Manchester City.

Dhe më pas profecia për finalen: Inter-Manchester City do t'i dorëzojë trofeun e Champions League 2023. Lautaro Martinez dhe shokët e tij do të ngrenë Kupën në ndeshjen finale kundër Haaland dhe skuadrës së drejtuar nga Pep Guardiola.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH