Bota

TRAGJEDI/ U shemb gurorja në Indi, humbin jetën 17 persona

Shkruar nga Liberale

TRAGJEDI/ U shemb gurorja në Indi, humbin jetën 17 persona

Së paku 17 persona kanë humbur jetën të martën nga shembja e një guroreje në verilindje të Indisë, thanë zyrtarët.

Gurorja u shemb si pasojë e shirave të mëdha, sipas zyrtarëve.

Rahul Alwal, zyrtar i lartë policor, tha se ekipet e shpëtimit i kanë nxjerrë trupat e të vdekurve nga gurorja në Melthum, rreth 6 kilometra nga larg Aizwalit, kryeqytetit të shtetit Mizoram.

Dy punëtorë u nxorën të gjallë, ndërsa 12 të tjerë janë zhdukur, shtoi ai.

Alwal theksoi se janë duke u bërë përpjekje për të arritur te punëtorët e ngecur dhe për gjetur më shumë të mbijetuar.

Poll
SHQIPENGLISH