Mal i Zi

Stuhi e FUQISHME 'kaplon' Malin e Zi, dy persona humbin jetën

Shkruar nga Liberale

Stuhi e FUQISHME 'kaplon' Malin e Zi, dy persona humbin jetën

Mal i Zi është përfshirë mëngjesin e sotëm nga një stuhi shumë e fuqishme.

Shiu i dendur i shoqëruar nga erërat e forta uragane rrëzuan pemë, tjegulla, shezllonë plazhi dhe shkaktuan kaos në trafik.Siç raporton portali Bar Info, si pasojë e stuhisë ka humbur jetën një punëtor vinçit në një kantier ndërtimi. Po ashtu, një person ka mbetur i vdekur nga një goditje e rrufesë në Lushticë, ka njoftuar për agjencinë MINA Qendra Operative dhe Komunikuese (QKK) e Drejtorisë Policore.

Tre vinça të mëdhenj kanë rënë në Portin e Tivarit, ndërsa stuhia theu edhe urat e transportit, ndërsa kompania konfirmoi se dëmet materiale ishin të mëdha. Sipas të dhënave jozyrtare, një person ka marrë lëndime të lehta.

Sipas të dhënave nga stacioni meteorologjik i Barit, në momentin e stuhisë, rrëmbimet e erës arritën në 200 kilometra në orë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH