Bota

Përmbytje të mëdha në Zvicër/ Një person gjendet i vdekur në lumë, zhduken tre të tjerë

Shkruar nga Liberale

Përmbytje të mëdha në Zvicër/ Një person gjendet i

“Shërbimet e urgjencës gjetën një trup të pajetë dhe vazhduan kërkimin për dy persona të tjerë të zhdukur pas përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut në jug të Zvicrës”, raportojnë mediat e huaja.

Policia tha se rreth 200 njerëz, dronë, helikopterë dhe qen shpëtimi u dërguan në përpjekje për shpëtim dhe pastrim pasi shirat e dendur shkaktuan përmbytje në luginën Misox në kantonin Grisons

“Tre persona ishin raportuar të zhdukur. Trupi i një personi u gjet në një lumë”, u tha gazetarëve komandanti i policisë lokale William Kloter.

Poll
SHQIPENGLISH